برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1403/01/19 - 14:03
  • - تعداد بازدید: 54
  • - تعداد بازدیدکننده: 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

روز جهانی بهداشت گرامی باد: شعار امسال سلامتی من، حق من

امروز یکشنبه 7 آپریل روز جهانی بهداشت است.

در سراسر جهان ، حق سلامت میلیون ها نفر به طور فزاینده ای در معرض تهدید قرار دارد. بیماری ها و بلایای طبیعی به عنوان علل مهم مرگ و ناتوانی هستند. جنگها زندگی ها را ویران می کنند و باعث مرگ ، درد، گرسنگی و ناراحتی روانی می شوند. سوزاندن سوخت های فسیلی باعث بحران آب و هوایی شده و حق ما را برای تنفس هوای پاک از بین می برد. با آلودگی هوا در داخل و خارج از خانه که هر 5 ثانیه یک زندگی را به خود اختصاص می دهد.

شورای اقتصاد سلامت سازمان بهداشت جهانی دریافت که حداقل 140 کشور سلامت را به عنوان یک حق انسانی در قانون اساسی خود می شناسند. با این حال بسیاری از کشورها قوانینی را تصویب و اجرا نمی کنند تا اطمینان حاصل شود که جمعیت آنها حق دسترسی به خدمات بهداشتی را دارند. این امر این واقعیت را تقویت می کند که حداقل 4.5 میلیارد نفر ( بیش از نیمی از جمعیت جهان ) در سال 2021 به طور کامل تحت پوشش خدمات بهداشتی ضروری قرار نگرفته اند.

برای مقابله با این نوع چالش ها ، موضوع روز جهانی بهداشت 2024 "سلامتی من ، حق من" است. موضوع امسال برای دفاع از حق همه ، در همه جا برای دسترسی به خدمات بهداشتی با کیفیت، آموزش بهداشت، و همچنین آب آشامیدنی سالم، هوای پاک، تغذیه خوب، مسکن با کیفیت، شرایط کاری و زیست محیطی مناسب و آزادی از تبعیض انتخاب شد.

امروز یکشنبه 7 آپریل روز جهانی بهداشت است.

 

  • گروه خبری : آرشیو اخبار,آخرین اخبار
  • کد خبر : 4423
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تنظیمات قالب